Realizowane projekty

Zyj smaczniedbiwosp Pah2blekitnypakietkonkurs-niemiecki gimnazjum12samolottescotrzymaj formeunicef

Wyraź swoją opinię

Dyrekcja oraz Rady Pedagogiczne ZSS w Wielgusie pragną

poinformować wszystkich Rodziców, że przy wejściu do szkoły została zamontowana skrzynka

"Uwagi, wnioski, sugestie"

Gorąco zachęcamy Państwa do korzystania z tej formy kontaktu oraz wyrażania opinii o naszej dotychczasowej pracy, jak również o przekazywanie własnych propozycji i sugestii

• JAK  OBCHODZONE SĄ ŚWIĘTA WIELKANOCNE W NIEMCZECH?
  • Uczniowie klasy II a, w składzie: Bucki Jakub, Górniak Patrycja, Kupiec Krystian, Szproch Wiktoria oraz Wojtasik Oliwia uczestniczyli w projekcie gimnazjalnym pod opieką nauczycielki języka niemieckiego – pani Ewy Adamczyk – Isaki. Tematem projektu były Święta Wielkanocne, związana z nimi tematyka. Uczniowie przygotowali ciekawą prezentację multimedialną o charakterystyce, zwyczaju obchodzenia świąt Wielkanocnych w Niemczech oraz czym się różnią od naszej polskiej tradycji. Projekt został zaprezentowany w klasie VI, aby u młodszych kolegów powoli zaszczepiać zamiłowanie do języka niemieckiego.

• W JAKI SPOSÓB SŁOWEM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA PAMIĘĆ KATYNIA?
  • Lider – Bartosz Fryt
    - Ernest Bobka
    - Laura Krawczyk
    - Wiktoria Szczerba
    - Weronika Zapart
    Opiekun grupy- Bernadeta Wiśniewska
    Uczniowie, biorący udział w projekcie, mieli za zadanie udowodnić, że słowem można ocalić pamięć Katynia. Efekt pracy gimnazjalistów to montaż słowno-muzyczny pt. „Prawdy nie można rozstrzelać".
    12 kwietnia 2015 roku w V rocznicę posadzenia Dębów Pamięci oraz odsłonięcia w Dalechowicach tablicy poświęconej zamordowanym na „nieludzkiej ziemi" por. Euzebiuszowi Wojewódzkiemu i kpt. Józefowi Podczaskiemu uczniowie zaprezentowali przedstawienie upamiętniające tamte straszne wydarzenia.
    13 kwietnia b.r. program artystyczny został przedstawiony także uczniom ZSS w Wielgusie.

•  JAK DZIAŁA POMOC HUMANITARNA NA ŚWIECIE?

• Projekt realizowany w ramach projektu Polskiej Akcji Humanitarnej „Aktywne szkoły na rzecz globalnej odpowiedzialności"
    Opiekun: mgr Elżbieta Spiecha
    Temat ten realizowały w roku szkolnym 2013/14 uczennice klasy Ib (grupa VI):
    1. Izabela Kozioł - lider
    2. Magdalena Podsiadło
    3. Magdalena Kielian
    4. Oliwia Wątek
    Główne cele projektu:

•  Zapoznanie z zasadami udzielania adekwatnej pomocy humanitarnej.
  •  Zwrócenie uwagi uczniów na wartości związane z pomaganiem: solidarność, szacunek drugiego człowieka, godność człowieka, odpowiedzialność.
  •  Zapoznanie z przykładami działań pomocowych skierowanych do społeczności dotkniętych różnymi katastrofami.
  • Kształtowanie współpracy w grupie.
  • Uczennice miały okazję zaprezentować wyniki swojej pracy 22.11.2013 podczas uroczystości podsumowania I części projektu Polskiej Akcji Humanitarnej pt.: „POMOC HUMANITARNA – JAK, GDZIE, KIEDY?"

• CZY ZNASZ SŁAWNYCH MATEMATYKÓW?

top220

Dzisiaj jest: Sobota