Realizowane projekty  

Zyj smaczniedbiwosp Pah2blekitnypakietkonkurs-niemiecki gimnazjum12samolottescotrzymaj formeunicef     

   

Wyraź swoją opinię  

Dyrekcja oraz Rady Pedagogiczne ZSS w Wielgusie pragną

poinformować wszystkich Rodziców, że przy wejściu do szkoły została zamontowana skrzynka

"Uwagi, wnioski, sugestie"

Gorąco zachęcamy Państwa do korzystania z tej formy kontaktu oraz wyrażania opinii o naszej dotychczasowej pracy, jak również o przekazywanie własnych propozycji i sugestii

   

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

 

unicefW tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do akcji UNICEF „Wszystkie kolory świata" zorganizowanej na rzecz dzieci w Sudanie Południowym. Na początku uczniowie zostali zapoznani z dokumentami projektu i obejrzeli zawartość płyty CD. Następnie wybrali kraj, z którego ma pochodzić wykonana przez nich laleczka.

W projekcie wzięli uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej, ale również chętni uczniowie gimnazjum. Na zajęciach komputerowych i zajęciach dodatkowych szukali informacji o kraju pochodzenia wymyślonej przez siebie lalki, zwyczajach panujących w tym kraju, strojach narodowych. Na lekcjach techniki i zajęciach dodatkowych wykonywali wymyślone przez siebie lalki. W dniu 3 lutego 2015 r. na spotkaniu z rodzicami zaprezentowano gazetkę o celu akcji „Wszystkie kolory świata" oraz wystawiono prace uczniów. Rodzice chętnie kupowali lalki z różnych części świata. Cena jednej lalki wynosiła 10 złotych, czyli tyle, co zakup jednej szczepionki umożliwiającej zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia. W ten sposób zebrana, a następnie wpłacona na konto UNICEF została kwota 490 PLN.

14 kwietnia 2015r. nasza szkoła otrzymała Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2014/2015. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie pomogło dzieciom w odległym Sudanie Południowym.

Opiekunami akcji byli: Ewa Krawczyk i Marek Krawczyk.

   

Propozycja na ferie

 
                   kliknij TUTAJ

Uśmiechnij się :)))  

a

   

Dla Rodziców  

top220

   

Kartka z kalendarza  

Dzisiaj jest: Wtorek
20 lutego 2018
Imieniny obchodzą
Leon, Ludmiła, Ludomiła
Najważniejsze wydarzenia
 • Wiosenna przerwa świąteczna
  za 37 dni.
 • Egzamin gimnazjalny
  za 57 dni.
 • Wakacje
  za 122 dni.
 •    

  tabliczkaPAH

     

  tabliczkaForma

     

  Tabliczka Ruch