Realizowane projekty  

Zyj smaczniedbiwosp Pah2blekitnypakietkonkurs-niemiecki gimnazjum12samolottescotrzymaj formeunicef     

   

Wyraź swoją opinię  

Dyrekcja oraz Rady Pedagogiczne ZSS w Wielgusie pragną

poinformować wszystkich Rodziców, że przy wejściu do szkoły została zamontowana skrzynka

"Uwagi, wnioski, sugestie"

Gorąco zachęcamy Państwa do korzystania z tej formy kontaktu oraz wyrażania opinii o naszej dotychczasowej pracy, jak również o przekazywanie własnych propozycji i sugestii

   

ŚWIĘTOWANIA CZAS...

 

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.
ks. Jan Twardowski

 

 

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Naszej Szkoły to również jedna wielka rodzina. Dlatego co roku spotykamy się wraz z zaproszonymi gośćmi przy wspólnej wigilii.
22 grudnia b. r w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana wyczuwało się świąteczną atmosferę, którą nasilał wystrój i dekoracje z żywymi, pachnącymi lasem choinkami , przystrojonymi niepowtarzalnymi, ręcznie wykonanymi ozdobami. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły p. Elżbieta Wojtasik, która zaprosiła do obejrzenia jasełek bożonarodzeniowych.

Nasze opłatkowe spotkanie zaszczycił swoją obecnością Przewodniczący Rady Gminy p. Janusz Wątek. Na uroczystość przybyli także rodzice.
W części artystycznej uczniowie klas młodszych zaprezentowali tradycyjne jasełka. Występ uczniów pozwolił zaproszonym gościom, rodzicom, nauczycielom i uczniom poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Interpretację historii narodzin Jezusa zaprezentowali uczniowie z klasa III i II. Zgodnie z tradycją byli więc Maryja i Józef, trzej królowie i piękne anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię. Młodzi artyści wykazali się świetną grą aktorską, a wspaniała sceneria dopełniała całe przedstawienie.

Po Jasełkach pani Dyrektor a przekazała uczestnikom spotkania życzenia świąteczne. Wszyscy obecni złożyli sobie również życzenia. Tradycyjnie po opłatku wszyscy zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy i delektowaliśmy się potrawami, przygotowanymi przez rodziców.
Po przedstawieniu jasełkowym odbywały się Wigilie klasowe, gdzie uczniowie składali sobie życzenia i dzielili się opłatkiem. Spotkanie wigilijne upłynęło w świątecznej, radosnej i rodzinnej atmosferze. Delektowali się przepysznymi potrawami, które uczniowie przygotowali przy pomocy rodziców.

Do szkoły wrócimy w nowym roku 2017 w pełni sił i z nową energią do pracy i do nauki.

   

Propozycja na ferie

 
                   kliknij TUTAJ

Uśmiechnij się :)))  

a

   

Dla Rodziców  

top220

   

Kartka z kalendarza  

Dzisiaj jest: Wtorek
20 lutego 2018
Imieniny obchodzą
Leon, Ludmiła, Ludomiła
Najważniejsze wydarzenia
 • Wiosenna przerwa świąteczna
  za 37 dni.
 • Egzamin gimnazjalny
  za 57 dni.
 • Wakacje
  za 122 dni.
 •    

  tabliczkaPAH

     

  tabliczkaForma

     

  Tabliczka Ruch