Realizowane projekty  

Zyj smaczniedbiwosp Pah2blekitnypakietkonkurs-niemiecki gimnazjum12samolottescotrzymaj formeunicef     

   

Akcja Pajacyk  

Nauczyciele i uczniowie ZSS w Wielgusie, serdecznie zachęcają wszystkich gości odwiedzających naszą stronę internetową do włączenia się w Akcję poprzez kliknięcia w brzuszek Pajacyka. W ten sposób wspólnie pomożemy Polskiej Akcji Humanitarnej dożywiać dzieci. Dziękujemy!!!

   

Wyraź swoją opinię  

Dyrekcja oraz Rady Pedagogiczne ZSS w Wielgusie pragną

poinformować wszystkich Rodziców, że przy wejściu do szkoły została zamontowana skrzynka

"Uwagi, wnioski, sugestie"

Gorąco zachęcamy Państwa do korzystania z tej formy kontaktu oraz wyrażania opinii o naszej dotychczasowej pracy, jak również o przekazywanie własnych propozycji i sugestii

   

TO WARTO ZOBACZYĆ

 

Bezcenna pamiątka, ślad potęgi Jagiellonów - arrasy wawelskie. To kolekcja tkanin powstałych ok. 1550-1565 na zamówienie króla Zygmunta II Augusta do dekoracji sal i komnat Zamku Królewskiego na Wawelu i innych rezydencji królewskich. Do Polski zostały sprowadzone z flandryjskiej Antwerpii, z miasta Arras - stąd ich nazwa. Dziś jest to jeden z najcenniejszych zbiorów arrasów w skali świata, a w ciągu dziejów zyskały miano polskiego „skarbu narodowego”. Reprezentują najwyższy poziom artystyczny; są tkane wełną, jedwabiem, nićmi srebrnymi i złotymi, przedstawiają monumentalne sceny mitologiczne, biblijne, motywy roślinne, wspaniałe krajobrazy ze zwierzetami itp.

Wszystkie te informacje i wiele innych ciekawostek mogliśmy zdobyć podczas naszej wycieczki do Krakowa, na którą wybraliśmy się 20 stycznia. Po doznaniach estetycznych, jakie dane nam było przeżyć na Zamku Królewskim na Wawelu, udaliśmy się w diametralnie inną scenerię – kręgielnię. Na 8 torach, w doskonałej atmosferze do uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku, uczniowie i nauczyciele świetnie się bawili.

Podsumowując ten wyjazd stwierdzamy, że poszerzyliśmy naszą wiedzę historyczną, zobaczyliśmy miejsca, które będąc Polakiem dobrze jest znać, a także oderwaliśmy się od szkolnej codzienności i wzięli udział w emocjonującej rywalizacji w Pink Bowling. Dzień zakończyliśmy seansem w kinie. To był długi dzień, ale oby częściej...

   

Uśmiechnij się :)))  

a

   

Dla Rodziców  

top220

   

Kartka z kalendarza  

Dzisiaj jest: Środa
23 Sierpnia 2017
Imieniny obchodzą
Filip, Walerian
   

tabliczkaPAH

   

Tabliczka Ruch

   

tabliczkaForma

   

Projekty edukacyjne