WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

 

unicefW tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do akcji UNICEF „Wszystkie kolory świata" zorganizowanej na rzecz dzieci w Sudanie Południowym. Na początku uczniowie zostali zapoznani z dokumentami projektu i obejrzeli zawartość płyty CD. Następnie wybrali kraj, z którego ma pochodzić wykonana przez nich laleczka.

W projekcie wzięli uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej, ale również chętni uczniowie gimnazjum. Na zajęciach komputerowych i zajęciach dodatkowych szukali informacji o kraju pochodzenia wymyślonej przez siebie lalki, zwyczajach panujących w tym kraju, strojach narodowych. Na lekcjach techniki i zajęciach dodatkowych wykonywali wymyślone przez siebie lalki. W dniu 3 lutego 2015 r. na spotkaniu z rodzicami zaprezentowano gazetkę o celu akcji „Wszystkie kolory świata" oraz wystawiono prace uczniów. Rodzice chętnie kupowali lalki z różnych części świata. Cena jednej lalki wynosiła 10 złotych, czyli tyle, co zakup jednej szczepionki umożliwiającej zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia. W ten sposób zebrana, a następnie wpłacona na konto UNICEF została kwota 490 PLN.

14 kwietnia 2015r. nasza szkoła otrzymała Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2014/2015. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie pomogło dzieciom w odległym Sudanie Południowym.

Opiekunami akcji byli: Ewa Krawczyk i Marek Krawczyk.

   

Zdalne nauczanie  

Fotolia 28312666 XS

   
   

Uśmiechnij się :)))  

a

   

Konsultacje  

konsultacje

   

Kartka z kalendarza  

Dzisiaj jest: Piątek
29 maja 2020
Imieniny obchodzą
Bogusława, Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodora

ZDALNE NAUCZANIE!!!
Trwać będzie jeszcze 9 dni
aż do niedzieli 2020-06-07

   

tabliczkaPAH

   

tabliczkaForma

   

Tabliczka Ruch