Bo nie ma ziemi wybranej
Jest tylko ziemia przeznaczona

ŚPIEWAMY PIEŚŃ O KATYNIU....

 

10 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie patriotyczne związane z ważnymi wydarzeniami historycznymi kraju. Najpierw rozbrzmiewały dźwięki poloneza „Witaj Majowa Jutrzenko” upamiętniającą wybitne dzieło wielkich reformatorów państwa- Konstytucję 3 Maja. Potem nastała nic zaborów... A po niej wielkie zwycięstwo Polaków – odzyskanie niepodległości, którą niestety nie cieszyliśmy się zbyt długo, bowiem wybuchła II wojna światowa. Pochłonęła ona wiele ofiar, naznaczyła nasz naród ogromnym bólem, niewypowiedzianym cierpieniem, poczyniła wielkie spustoszenie w polskich rodzinach, którym przyszło opłakiwać swoich bliskich. Katyń, Charków , Starobielsk, Bykownia .... miejsca kaźni Polaków zamordowanych przez Sowietów. Uroczystość tę uświetnił występ szkolnej orkiestry pod dyrekcją pana Józefa Janaszka.

Pamięć o tamtych wydarzeniach trwa, dzięki niej zyskują one nieśmiertelność.