ŚWIĘTO ZIEMNIAKA


Jako, że nasza szkoła znajduje się na terenie wiejskim, a więc tradycją stały się obchody ,,Święta Ziemniaka". Najmłodsze dzieciaki z klas O-III na czele z panią Dyrektor, wychowawcami i rodzicami postanowili uczcić ziemniaka jako najważniejsze warzywo uprawiane w naszym regionie.

Mimo, że pogoda spłatała nam figla i nie mogliśmy rozpalić ogniska i upiec w nim ziemniaków to przy zaangażowaniu rodziców rozkoszowaliśmy się pysznymi pieczonymi kiełbaskami.

Święto Ziemniaka to także zaangażowanie dzieci w guizy wiedzy o ziemniaku i zabawy sportowe z ziemniakiem w roli głównej, jak sadzenie i zbiór ziemniaków, skoki w workach. Rodziców też nie ominęła frajda i także czynnie brali udział w konkursach na Mistrza Najdłuższej Obierki, Mistrza Obierania Ziemniaków... Oczywiście śmiechu i radości było co nie miara, a rumieńce na małych twarzyczkach mówiły same za siebie!

Podsumowaniem uroczystości było wręczenie nagród za konkurs plastyczny ,,Ziemniaczany stworek".

   

Uśmiechnij się :)))  

a

   

stolowka2

 jdlospis

 jdlospis

   

Kartka z kalendarza  

Dzisiaj jest: Wtorek
19 czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Gerwazy, Protazy, Sylweriusz
Najważniejsze wydarzenia
 • Wakacje
  za 3 dni.
 •    

  tabliczkaPAH

     

  tabliczkaForma

     

  Tabliczka Ruch