ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

Jako, że nasza szkoła znajduje się na terenie wiejskim, a więc tradycją stały się obchody ,,Święta Ziemniaka". Najmłodsze dzieciaki z klas O-III na czele z panią Dyrektor, wychowawcami i rodzicami postanowili uczcić ziemniaka jako najważniejsze warzywo uprawiane w naszym regionie.

Mimo, że pogoda spłatała nam figla i nie mogliśmy rozpalić ogniska i upiec w nim ziemniaków to przy zaangażowaniu rodziców rozkoszowaliśmy się pysznymi pieczonymi kiełbaskami.

Święto Ziemniaka to także zaangażowanie dzieci w guizy wiedzy o ziemniaku i zabawy sportowe z ziemniakiem w roli głównej, jak sadzenie i zbiór ziemniaków, skoki w workach. Rodziców też nie ominęła frajda i także czynnie brali udział w konkursach na Mistrza Najdłuższej Obierki, Mistrza Obierania Ziemniaków... Oczywiście śmiechu i radości było co nie miara, a rumieńce na małych twarzyczkach mówiły same za siebie!

Podsumowaniem uroczystości było wręczenie nagród za konkurs plastyczny ,,Ziemniaczany stworek".

stolowka2

jdlospis