Realizowane projekty

Zyj smaczniedbiwosp Pah2blekitnypakietkonkurs-niemiecki gimnazjum12samolottescotrzymaj formeunicef

Wyraź swoją opinię

Dyrekcja oraz Rady Pedagogiczne ZSS w Wielgusie pragną

poinformować wszystkich Rodziców, że przy wejściu do szkoły została zamontowana skrzynka

"Uwagi, wnioski, sugestie"

Gorąco zachęcamy Państwa do korzystania z tej formy kontaktu oraz wyrażania opinii o naszej dotychczasowej pracy, jak również o przekazywanie własnych propozycji i sugestii

ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

Jako, że nasza szkoła znajduje się na terenie wiejskim, a więc tradycją stały się obchody ,,Święta Ziemniaka". Najmłodsze dzieciaki z klas O-III na czele z panią Dyrektor, wychowawcami i rodzicami postanowili uczcić ziemniaka jako najważniejsze warzywo uprawiane w naszym regionie.

Mimo, że pogoda spłatała nam figla i nie mogliśmy rozpalić ogniska i upiec w nim ziemniaków to przy zaangażowaniu rodziców rozkoszowaliśmy się pysznymi pieczonymi kiełbaskami.

Święto Ziemniaka to także zaangażowanie dzieci w guizy wiedzy o ziemniaku i zabawy sportowe z ziemniakiem w roli głównej, jak sadzenie i zbiór ziemniaków, skoki w workach. Rodziców też nie ominęła frajda i także czynnie brali udział w konkursach na Mistrza Najdłuższej Obierki, Mistrza Obierania Ziemniaków... Oczywiście śmiechu i radości było co nie miara, a rumieńce na małych twarzyczkach mówiły same za siebie!

Podsumowaniem uroczystości było wręczenie nagród za konkurs plastyczny ,,Ziemniaczany stworek".

top220

Dzisiaj jest: Wtorek