KULTURĄ BRYTYJSKĄ ZAKRĘCENI

 

10 czerwca, w ramach działań innowacji pedagogicznej pt. "Kulturą brytyjską zakręceni", uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej zaprezentowali się w pokazie piosenek po angielsku. Były także: taniec szkocki i zabawa pt.” Hokey pokey”. Przedstawiciele z każdej klasy zaprezentowali się w sposób bardzo pozytywny i żywiołowy. Dzieci mogły uświadomić sobie, jak wiele kompetencji przynosi współczesnemu człowiekowi znajomość języków obcych. Każdy z uczestników prezentacji Super Simple Songs otrzymał nagrody.

Nieco wcześniej, bo 4 marca dzieci z klas drugich mogły poznać kulturę brytyjską świętując Pancake Day czyli Dzień Naleśnika. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie dowiedzieli się dlaczego przed Wielkim Postem należy najeść się naleśników. Z okazji Pancake Day dzieci skonsumowały przygotowane wcześniej naleśniki z rożnymi dodatkami.

Natomiast 17 marca kiedy przypada Dzień Św. Patryka czyli narodowe święto Irlandii, klasy drugie obejrzały krótki film przybliżający postać patrona Irlandii. Uczniowie zapoznali się z symbolami Irlandii. Uwieńczeniem części teoretycznej był konkurs wiedzy o Irlandii oraz zabawa w zielone slimy, które dzieci wykonały samodzielnie.

Wydarzenia kulturalne przygotowała nauczycielka języka angielskiego - Jolanta Kochańczyk.