CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM


....i nasi uczniowie wzięli po raz kolejny udział w tej pięknej akcji. 12 czerwca odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną w Kazimierzy Wielkiej. Tam czekała na nich pielęgniarka pracująca w naszym powiatowym szpitalu. W bardzo przystępny, ciekawy sposób mówiła m.in. o sposobach udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Rozmowę uatrakcyjnił pokaz przyborów, którymi się posługuje w swej pracy. Pani pielęgniarka była mile zaskoczona wiadomościami, jakie posiadają nasze dzieci na temat udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie kończyło się czytaniem przez gościa na głos książki. Jak nie trudno się domyśleć, książka opowiadała o dzieciach potrzebujących pomocy lekarskiej. Po tej innej niż zwykle, ale bardzo atrakcyjnej lekcji uczniowie kl.IA, IB, IIA, IIB zasłużyli na lody. Ach, jak one smakowały w ten upalny czerwcowy dzień !!!!