ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

 

Już tradycją naszej szkoły stało się ,,Święto Pieczonego Ziemniaka", które zostało wpisane do kalendarza imprez szkolnych.

Tegoroczne obchody święta ziemniaka rozpoczęły się w połowie września. Pierwszą częścią tego święta było ogłoszenie konkursu na ,,Ziemniaczka-dziwaczka".

Już po tygodniu prace napływały do szkoły, oczywiście ilość tych prac, ich pomysłowość i kreatywność przerosła nasze

oczekiwania. Każda praca była wspaniała, piękna, pomysłowa i inna. Po prostu nie można było oderwać od nich oczu. Urzekały kolorami, estetyką wykonania, postaciami i oczywiście wielkim zaangażowaniem rodziców za co bardzo dziękujemy. Wszystkie prace zasłużyły na pierwsze miejsce.

Drugą częścią święta było pieczenie ziemniaków, które przy pomocy pana Marka zostały pięknie upieczone w prawdziwym ognisku. Ich smak był niepowtarzalny i na pewno przez wielu niezapomniany, bo takie ziemniaczki, niektóre dzieciaki jadły po raz pierwszy.

W dniu 1 października uczniowie klas O-III zebrali się na boisku szkolnym by świętować Święto Ziemniaka. Po krótkiej informacji na temat jesiennej pory, zbiorze warzyw, pochodzeniu ziemniaka i jego zastosowaniu w naszych codziennych posiłkach w różnych postaciach przeszliśmy do zabaw z ziemniakiem w roli głównej. Były ogromne zaangażowania i doping każdej drużynie. Każda klasa zaprezentowała także wiersze i piosenki o tematyce jesiennej.

Na koniec było podsumowanie konkursu na ,,Ziemniaczanego dziwaczka”. Wszystkie dzieciaki, które wzięły udział w konkursie zostały nagrodzone lizaczkiem dziwaczkiem. Pogoda super dopisała, a radość i uśmiechy dzieciaków były od ucha do ucha, co było największą radością opiekunów.

   

Zdalne nauczanie  

Fotolia 28312666 XS

   
   

Uśmiechnij się :)))  

a

   

Konsultacje  

konsultacje

   

Kartka z kalendarza  

Dzisiaj jest: Wtorek
2 czerwca 2020
Imieniny obchodzą
Eugeniusz, Marianna
ZDALNE NAUCZANIE!!!
Trwać będzie jeszcze 5 dni
aż do niedzieli 2020-06-07

   

tabliczkaPAH

   

tabliczkaForma

   

Tabliczka Ruch