Realizowane projekty

Zyj smaczniedbiwosp Pah2blekitnypakietkonkurs-niemiecki gimnazjum12samolottescotrzymaj formeunicef

Akcja Pajacyk

Nauczyciele i uczniowie ZSS w Wielgusie, serdecznie zachęcają wszystkich gości odwiedzających naszą stronę internetową do włączenia się w Akcję poprzez kliknięcia w brzuszek Pajacyka. W ten sposób wspólnie pomożemy Polskiej Akcji Humanitarnej dożywiać dzieci. Dziękujemy!!!

Wyraź swoją opinię

Dyrekcja oraz Rady Pedagogiczne ZSS w Wielgusie pragną

poinformować wszystkich Rodziców, że przy wejściu do szkoły została zamontowana skrzynka

"Uwagi, wnioski, sugestie"

Gorąco zachęcamy Państwa do korzystania z tej formy kontaktu oraz wyrażania opinii o naszej dotychczasowej pracy, jak również o przekazywanie własnych propozycji i sugestii

WYCIECZKA EDUKACYJNA DO KRAKOWA KLAS IV-VI

Dnia 8 grudnia 2016r. uczniowie klas: IV, V, VI a i b miały możliwość obejrzenia w jednym z krakowskich kin, filmu pt. "Za niebieskimi drzwiami" . Jest to ekranizacja lektury pod tym samym tytułem w reżyserii Mariusza Paleja. Film zabiera widzów w niezwykłą podróż do świata "we śnie" po wypadku samochodowym chłopca o imieniu Łukasz. Jest w nim wszystko co kochają dzieci- ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory, magiczne i kolorowe ptaki. Magiczny świat został pokazany dzięki efektom komputerowym. To mądry film z przesłaniem. Film, który wzbudza emocje: smutku, płaczu, żalu, radości, szczęścia, śmiechu i strachu. Dom ciotki głównego bohatera wyglądał przerażająco jakby wyjęty z horroru. Tajemnicze niebieskie drzwi w dawnym pokoju matki Łukasza, prowadzące do świata obezwładniającego kolorami, istotami, niebieską trawą i ptakami mówiącymi głosem samochodowego GPSa.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Inżynierii Miejskiej. Uczniowie szli szlakiem pt. "Wokół koła". Jest to interaktywna wystawa złożona z 27 stanowisk, które obsługuje się wg instrukcji. Stanowiska dotyczyły różnych dziedzin nauki i życia, ale wiążący jest jeden wspólny kształt - koło. Pani przewodnik muzeum po zapoznaniu wszystkich z teorią dotyczącą urządzeń powstałych na bazie koła pozwoliła na ich wypróbowanie. Wiele emocji dostarczyły m. in. podnoszenie 115 kg silnika, używanie wielokrążków, jazda rowerem na kwadratowych kołach, budowa baszty, podnoszenie windy napędem kolorowym deptakowym, wejście do karuzeli chomika i wiele innych.

Następną atrakcją była przesiadka z interaktywnej sali do zabytkowego konnego tramwaju sprzed II wojny światowej. Szliśmy szlakiem ekspozycji pt. "Motokultura". Na wystawie oprócz pojazdów polskiej produkcji znajdowały sie fotografie, materiały filmowe, części samochodowe pokazujące rozwój polskiej motoryzacji.

W Muzeum Inżynierii dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. "Magia w kuchni". Każdy mógł przeprowadzić doświadczenia z różnymi produktami jakie możemy znaleźć w kuchni. Dowiedzieliśmy się jak zmieścić jajko w butelce z wąską szyjką. Sprawdziliśmy jaki kolor ma sok z czerwonej kapusty i co lubią drożdże. Mieszaliśmy kolory za pomocą detergentu. Na zakończenie zajęć zrobić można było niegroźny wulkan, korzystając z domowych zapasów.

Nasyceni wiedzą i emocjami wróciliśmy do naszych domów.

Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowały panie: E. Krawczyk, A. Maj , J. Kochańczyk oraz pan M. Krawczyk.

top220

24 Maja 2017