INSPIRACJE DO II CZĘŚCI PROJEKTU PAH

W dniach 27.02 – 01.03.2014 w Morach pod Warszawą odbyło się seminarium z zakresu edukacji globalnej, w którym uczestniczyła jedna z koordynatorek naszego szkolnego projektu – Barbara Bator. W seminarium uczestniczyli nauczyciele z innych szkół (rozsianych po całej Polsce) oraz reprezentanci szkół z Niemiec, co pokazuje, że projekt wzbudza zainteresowanie również poza granicami naszego kraju.

Głównym celem seminarium była wymiana doświadczeń między uczestnikami projektu oraz podsumowanie prac projektowych realizowanych w I semestrze roku szkolnego 2013/14. Szkoły zaprezentowały swoje dokonania, wskazały działania, które mogą być inspiracją dla innych – wszystko pod czujnym i opiekuńczym okiem pracowników i wolontariuszy PAH. Odbyły się też „targi projektów", gdzie sami uczestnicy oceniali projekty innych i tutaj dobra wiadomość – nasze działania zostały zauważone i docenione, przede wszystkim za różnorodność wykonanych zadań i ciekawe pomysły.

Podczas seminarium dyskutowaliśmy na różne interesujące nas tematy m.in: jak angażować młodzież do pracy, entuzjazm młodzieży a szkolna rzeczywistość, edukacja globalna na lekcjach przedmiotowych, praca z filmem, uczestniczyliśmy w warsztatach na temat „Żywność – prawo czy towar". Zajęcia zaczynały się o 8:30 i trwały do 21:00 czyli pracowaliśmy prawie 12 godzin, ale... warto było. Zrodziło się wiele pomysłów, inspiracji, a czasu nie ma wiele ponieważ do końca projektu zostało tylko 3 miesiące.

Na pewno w ciągu tych 3 miesięcy, w kolejnym naszym projekcie zobaczymy większy rozmach, zaangażujemy więcej ludzi, będziemy widoczni w Internecie, gazecie i nie tylko...

Będzie się działo !!!