MAMY TYTUŁ...

SZKOŁY HUMANITARNEJ !!!

W dniach 12-13 czerwca bieżącego roku w Jachrance koło Warszawy odbyło się zakończenie projektu Polskiej Akcji Humanitarnej „Aktywne Szkoły na Rzecz Globalnej Odpowiedzialności”. Wzięły w nim udział uczennice gimnazjum – Sylwia Nowak (kl. II a), Aleksandra Spiecha (kl. III b) oraz jedna  z koordynatorek szkolnego projektu – p. Elżbieta Spiecha.

Odbyły się mini targi, na których szkoły z całej Polski wystawiły „owoce” swojej całorocznej pracy. Podczas warsztatów zajmowaliśmy się pomocą w redakcji czasopisma „Pomagamy” oraz omawialiśmy temat Pucharu Świata w Piłce Nożnej w Brazylii. Dzięki temu dowiedzieliśmy się o problemach tego kraju i o tym, jak zorganizować zrównoważone mistrzostwa.

Niezapomnianą chwilą było spotkanie z założycielką Polskiej Akcji Humanitarnej – panią Janiną Ochojską. Opowiedziała nam, jak działa jej organizacja oraz udzieliła odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Na koniec otrzymaliśmy tytuł Szkoły Humanitarnej, którym może pochwalić się wąskie grono szkół w Polsce! smiley

Autorka tekstu: Aleksandra Spiecha - ucz. kl. IIIb

Artykuł z: Echo Kazimierskie z dn. 20 czerwca 2014 r.

kliknij w obrazek