Biblioteka szkolna w Wielgusie czynna od poniedziałku do czwartku. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice  korzystają w różnej formie z zasobów bibliotecznych.

Najmłodsi uczniowie klasy OA oraz klasy OB czyli pięciolatki i sześciolatki samodzielnie przychodzą do biblioteki, mają kontakt z ksiażką, korzystają również z czytelni, są organizowane dla nich zajęcia biblioteczne. Uczniowie klasy I-III szkoły podstawowej korzystają z biblioteki od poniedziałku do wtorku natomiast uczniowie kl.I-III gimnazjum od środy do czwartku.

Biblioteka nie tylko udostępnia woluminy, lektury szkolne, materiały i pomoce dydaktyczne dla nauczycieli i uczniów na zajęcia lekcyjne jak również pełni rolę centrum edukacji czytelniczej i medialnej w naszej szkole. Największym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszy się czytelnia w której uczniowie miło spędzają czas, czytają, rysują, malują, rzeźbią, wycinają, rozwiązują zagadki czytelnicze.

Informacja o  korzystaniu z biblioteki szkolnej jest wywieszona na drzwiach wejściowych biblioteki.

stolowka2

jdlospis