Historia naszej szkoły sięga lat 40-tych XX wieku

Przez ponad 50 lat uczniowie uczęszczali do szkoły, która mieściła się w drewnianym budynku.

Nie było bieżącej wody, sali gimnastycznej a toalety znajdowały się w oddzielnym budynku.

Najfajniej było zimą...

Ostatnim dyrektorem, który wytrzymał w tych warunkach był Pan mgr Jan Doroz.

Inicjatorami budowy nowej szkoły byli samorządowcy na czele z ówczesnym burmistrzem p. A. Bodziochem, ks. proboszczem parafii Gorzków A. Biernackim oraz dyr. szkoły p. Janem Dorozem. 17 listopada 1993 roku firma "Kartel" rozpoczęła budowę nowego obiektu, w którym dzisiaj się uczymy.

Kolejną ważną datą jest 1 maja 1994 roku, kiedy wmurowany został kamień węgielny.

I wreszcie nadszedł ten dzień - 7 września 1997 roku - otwarcie nowego budynku.

Uroczystość uświetniała orkiestra "Gorzkowianie" pod kierownictwem ks. Andrzeja Biernackiego.

Poświęcenia szkoły dokonał
ks. Dziekan Jerzy Kantyka

Powagi uroczystości dodali swoją obecnością m.in. starosta powiatu kazimierskiego Pan Jan Nowak oraz przedstawiciel wykonawcy robót.

To był naprawdę wielki dzień w historii naszej szkoły. Przenieśliśmy się do pięknych, dużych, jasnych klas.

stolowka2

jdlospis