DEUTSCH WAGEN TOUR

Do naszego gimnazjum 18.09.2013 r. zawitał jeden z pięciu samochodów DEUTSCH WAGEN TOUR. Projekt Deutsch Wagen Tour jest realizowany od 2009 r. przez Instytut Goethego w Warszawie, pod patronatem i ogromnym wsparciem Minister Edukacji Narodowej oraz Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Polsce, którego celem jest motywowanie i zachęcanie uczniów do nauki języka niemieckiego.

W ramach tego projektu zostały przeprowadzone zajęcia z elementami animacji językowych wśród uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum, pod opieką nauczycielki języka niemieckiego Ewy Adamczyk – Isaki. Poprzez gry i zabawy uczniowie utrwalali słownictwo, poznali nowe ciekawostki dotyczące naszych sąsiadów. Każdy z uczestników aktywnie brał udział w grach i otrzymał drobne upominki.

stolowka2

jdlospis