TRZYMAJ FORMĘ !


Aby każdy uczeń wiedział jak ważne jest zdrowie, w dniach 17-21 marca 2014r., w Samorządowej Szkole Podstawowej w Wielgusie trwał "Szkolny tydzień zdrowia", w ramach projektu pt. "Trzymaj formę!" Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

 Podobnie jak w poprzednim roku uczniowie naszej szkoły uczyli się lepiej i zdrowiej żyć. Za cel akcji obrali sobie kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i wdrażanie zdrowego stylu życia. Regularne posiłki, w tym drugie sniadanie, są ważnym elementem zdrowego stylu życia. Dlatego, aby zachęcić wszystkich uczniów klasa piąta zaproponowała drugie sniadanie. Ze zgromadzonych produktów żywnościowych uczniowie samodzielnie skomponowali kolorowe kanapki, którymi wzajemnie się częstowali i z apetytem konsumowali. Pod hasłem "Śniadanie daje moc", kanapki błyskawicznie znikały ze stołu.

W grafiku "Szkolnego tygodnia zdrowia " znalazł się dzień poswięcony walce z chorobami: otyłości, bulimii i anoreksji. Uczniowie mogli się zważyć w gabinecie pielęgniarki szkolnej i obliczyć wskaźnik BMI. W dniu poświęconym owocom uczniowie wyczarowali owocowe szaszłyki. Odbyła się także akcja wspólnego picia mleka i jedzenia owoców.

A pod hasłem "wyginaj śmiało ciało", aby poprawic ogólny stan zdrowia zaproponowane zostały przykłady aktywnego spędzania wolnego czasu. Pole do popisu mieli uczniowie zarówno klas młodszych jak i starszych, którzy gimnastykowali się na różne sposoby. Było nie tylko dla ciała, ale i dla ducha.

W ramach projektu, dziesiątka najlepszych znawców zdrowia stanęła do konkursu wiedzy o zdrowiu. Finalisci odpowiadali na pytania w trzech turach. Nad prawidłowoscią czuwało nauczycielsko- uczniowskie jury. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez tych, którym bliska jest edukacja prozdrowotna. Organizatorzy "Tygodnia zdrowia", klasa V i VI, udekorowali szkołę plakatami edukacyjnymi, wystawkami i folderami, które samodzielnie wykonali. Teraz już wiedzą, ci starsi i młodsi, że należy dbać o własne zdrowie, zmieniać nawyki żywieniowe i dbać o kondycję fizyczną. Wtedy na pewno uchronimy się przed chorobami.

Za wspólne przygotowanie akcji, wszystkim uczniom dziękuje nauczycielka przyrody - Jolanta Kochańczyk.

 

   

Zdalne nauczanie  

Fotolia 28312666 XS

   
   

Uśmiechnij się :)))  

a

   

Konsultacje  

konsultacje

   

Kartka z kalendarza  

Dzisiaj jest: Piątek
29 maja 2020
Imieniny obchodzą
Bogusława, Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodora

ZDALNE NAUCZANIE!!!
Trwać będzie jeszcze 9 dni
aż do niedzieli 2020-06-07

   

tabliczkaPAH

   

tabliczkaForma

   

Tabliczka Ruch