Realizowane projekty  

Zyj smaczniedbiwosp Pah2blekitnypakietkonkurs-niemiecki gimnazjum12samolottescotrzymaj formeunicef     

   

Wyraź swoją opinię  

Dyrekcja oraz Rady Pedagogiczne ZSS w Wielgusie pragną

poinformować wszystkich Rodziców, że przy wejściu do szkoły została zamontowana skrzynka

"Uwagi, wnioski, sugestie"

Gorąco zachęcamy Państwa do korzystania z tej formy kontaktu oraz wyrażania opinii o naszej dotychczasowej pracy, jak również o przekazywanie własnych propozycji i sugestii

   

TRZYMAJ FORMĘ !


Aby każdy uczeń wiedział jak ważne jest zdrowie, w dniach 17-21 marca 2014r., w Samorządowej Szkole Podstawowej w Wielgusie trwał "Szkolny tydzień zdrowia", w ramach projektu pt. "Trzymaj formę!" Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

 Podobnie jak w poprzednim roku uczniowie naszej szkoły uczyli się lepiej i zdrowiej żyć. Za cel akcji obrali sobie kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i wdrażanie zdrowego stylu życia. Regularne posiłki, w tym drugie sniadanie, są ważnym elementem zdrowego stylu życia. Dlatego, aby zachęcić wszystkich uczniów klasa piąta zaproponowała drugie sniadanie. Ze zgromadzonych produktów żywnościowych uczniowie samodzielnie skomponowali kolorowe kanapki, którymi wzajemnie się częstowali i z apetytem konsumowali. Pod hasłem "Śniadanie daje moc", kanapki błyskawicznie znikały ze stołu.

W grafiku "Szkolnego tygodnia zdrowia " znalazł się dzień poswięcony walce z chorobami: otyłości, bulimii i anoreksji. Uczniowie mogli się zważyć w gabinecie pielęgniarki szkolnej i obliczyć wskaźnik BMI. W dniu poświęconym owocom uczniowie wyczarowali owocowe szaszłyki. Odbyła się także akcja wspólnego picia mleka i jedzenia owoców.

A pod hasłem "wyginaj śmiało ciało", aby poprawic ogólny stan zdrowia zaproponowane zostały przykłady aktywnego spędzania wolnego czasu. Pole do popisu mieli uczniowie zarówno klas młodszych jak i starszych, którzy gimnastykowali się na różne sposoby. Było nie tylko dla ciała, ale i dla ducha.

W ramach projektu, dziesiątka najlepszych znawców zdrowia stanęła do konkursu wiedzy o zdrowiu. Finalisci odpowiadali na pytania w trzech turach. Nad prawidłowoscią czuwało nauczycielsko- uczniowskie jury. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez tych, którym bliska jest edukacja prozdrowotna. Organizatorzy "Tygodnia zdrowia", klasa V i VI, udekorowali szkołę plakatami edukacyjnymi, wystawkami i folderami, które samodzielnie wykonali. Teraz już wiedzą, ci starsi i młodsi, że należy dbać o własne zdrowie, zmieniać nawyki żywieniowe i dbać o kondycję fizyczną. Wtedy na pewno uchronimy się przed chorobami.

Za wspólne przygotowanie akcji, wszystkim uczniom dziękuje nauczycielka przyrody - Jolanta Kochańczyk.

 

   

Propozycja na ferie

 
                   kliknij TUTAJ

Uśmiechnij się :)))  

a

   

Dla Rodziców  

top220

   

Kartka z kalendarza  

Dzisiaj jest: Wtorek
20 lutego 2018
Imieniny obchodzą
Leon, Ludmiła, Ludomiła
Najważniejsze wydarzenia
 • Wiosenna przerwa świąteczna
  za 37 dni.
 • Egzamin gimnazjalny
  za 57 dni.
 • Wakacje
  za 122 dni.
 •    

  tabliczkaPAH

     

  tabliczkaForma

     

  Tabliczka Ruch