Realizowane projekty  

Zyj smaczniedbiwosp Pah2blekitnypakietkonkurs-niemiecki gimnazjum12samolottescotrzymaj formeunicef     

   

Akcja Pajacyk  

Nauczyciele i uczniowie ZSS w Wielgusie, serdecznie zachęcają wszystkich gości odwiedzających naszą stronę internetową do włączenia się w Akcję poprzez kliknięcia w brzuszek Pajacyka. W ten sposób wspólnie pomożemy Polskiej Akcji Humanitarnej dożywiać dzieci. Dziękujemy!!!

   

Wyraź swoją opinię  

Dyrekcja oraz Rady Pedagogiczne ZSS w Wielgusie pragną

poinformować wszystkich Rodziców, że przy wejściu do szkoły została zamontowana skrzynka

"Uwagi, wnioski, sugestie"

Gorąco zachęcamy Państwa do korzystania z tej formy kontaktu oraz wyrażania opinii o naszej dotychczasowej pracy, jak również o przekazywanie własnych propozycji i sugestii

   

OBLICZA DIALOGU - NOWE WYZWANIA


Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego 2015/2016 nasza szkoła przystąpiła do realizacji rocznego projektu Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie - „Oblicza Dialogu” oraz związanego z nim programu edukacyjnego “Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju”.

Hasło przyświecające tegorocznej edycji to: Źródła wiary. Rola świętych ksiąg w kulturze i religii.
Najważniejszymi założeniami edukacyjnym projektu są:

  • promocja wśród ludzi młodych działań i postaw otwartych na inne kultury i religie, zwalczających stereotypy, skierowanych na poznawanie i współistnienie w imię tolerancji i poszanowania ludzkiej godności,
  • podkreślanie wspólnych płaszczyzn religijnych i kulturowych, takich jak: budownictwo sakralne, paralela obrazu stwórcy w różnych religiach, poszukiwanie absolutu, celebracja świąt w różnych kulturach i religiach,
  • poznawanie podobieństw i różnic w porównywalnych obszarach kulturowych i religijnych jako droga do akceptacji odmienności.

Ze względu na kontekst kulturowy projekt "Oblicza dialogu" wraz z programem edukacyjnym "Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju" wymagają skupienia jak największej liczby instytucji oświaty, nauki i kultury wokół idei, jaką jest edukowanie społeczeństw, zwłaszcza młodego pokolenia, w celu zapobiegania negatywnym zjawiskom nietolerancji i dyskryminacji z powodów kulturowych czy wyznaniowych. Projekt cykliczny adresowany jest do uczniów, zwłaszcza szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, i pomyślany jako wieloletnie działanie edukacyjno – wychowawcze.

Wszystkie realizowane przez nas - w ramach programu - przedsięwzięcia, zogniskowane wokół tematu głównego czyli roli świętych ksiąg w kulturze i religii, opisane zostaną na specjalnie to tego celu stworzonej stronie internetowej www.wielgusik.obliczadialogu.pl. 

Szkolnymi koordynatorkami projektu są: Barbara Bator i Bernadeta Wiśniewska.

W roku szkolnym 2016/2017 ponownie bierzemy udział w projekcie. Tegoroczne hasło to: "W drodze do Edenu. Obraz raju w kulturach i religiach świata". Nasze działania TUTAJ

 

   

Uśmiechnij się :)))  

a

   

Dla Rodziców  

top220

   

Kartka z kalendarza  

Dzisiaj jest: Wtorek
28 Marca 2017
Imieniny obchodzą
Aniela, Sykstus
   

tabliczkaPAH

   

Tabliczka Ruch

   

tabliczkaForma

   

Projekty edukacyjne