MŁODZI EINSTEINI!

CZYLI IV FESTIWAL NAUKOWY W WIELGUSIE

 

"Co wiemy , to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean"

( I. Newton)


28 listopada 2016r. przyszedł czas, aby szkołę zmienić w laboratorium skrywające tajniki wiedzy. "Festiwal Naukowy " rozwinął skrzydła już po raz czwarty. Celem Festiwalu było zainteresowanie uczniów zjawiskami otaczającego nas świata poprzez zabawę.

Młodych i ciekawych odkrywców nie brakowało. Byli to uczniowie klasy IV. Czwartoklasiści zagwarantowali młodszym i starszym kolegom super zabawę. Mieli oni niebywałą okazję podziwiać "chemiczną galerię zjawisk". Szczególnie interesujące były doświadczenia : kolorowy deszcz, wybielanie coca coli, lewitujące jajko, tęcza w szklance, mini lampa lawa w kubku, znikająca moneta, tańczące rodzynki, magiczna woda i chemiczne jajo.
Wszyscy zaproszeni duzi i mali mogli spróbować robić tęczę oraz bańki mydlane. Niektórzy młodsi koledzy mieli okazję po raz pierwszy przeprowadzić obserwację mikroskopową. Młodzi naukowcy przybrali interesujące nazwy: Aktywni, Nobelki, Sonda, Pomysłowe Dobromirki, Profesorki, Neuronki, Ciekawscy.

Organizatorzy" Festiwalu Naukowego" zaproponowali kreatywne i sposoby rozwijania myślenia i spędzania wolnego czasu. Niech eksperymentowanie będzie alternatywą dla: gier komputerowych, Internetu i portali społecznościowych.

Uczniowie uważają Festiwal za udany. Wiele z tego co widzieliśmy i doświadczyliśmy zapamiętamy na długo. Klasa IV nabrała chęci do dalszego eksperymentowania. Nad całością czuwała nauczycielka przyrody- Jolanta Kochańczyk.

   

Uśmiechnij się :)))  

a

   

stolowka2

 jdlospis

 jdlospis

   

Kartka z kalendarza  

Dzisiaj jest: Wtorek
19 czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Gerwazy, Protazy, Sylweriusz
Najważniejsze wydarzenia
 • Wakacje
  za 3 dni.
 •    

  tabliczkaPAH

     

  tabliczkaForma

     

  Tabliczka Ruch