Realizowane projekty  

Zyj smaczniedbiwosp Pah2blekitnypakietkonkurs-niemiecki gimnazjum12samolottescotrzymaj formeunicef     

   

Wyraź swoją opinię  

Dyrekcja oraz Rady Pedagogiczne ZSS w Wielgusie pragną

poinformować wszystkich Rodziców, że przy wejściu do szkoły została zamontowana skrzynka

"Uwagi, wnioski, sugestie"

Gorąco zachęcamy Państwa do korzystania z tej formy kontaktu oraz wyrażania opinii o naszej dotychczasowej pracy, jak również o przekazywanie własnych propozycji i sugestii

   

MŁODZI EINSTEINI!

CZYLI IV FESTIWAL NAUKOWY W WIELGUSIE

 

"Co wiemy , to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean"

( I. Newton)


28 listopada 2016r. przyszedł czas, aby szkołę zmienić w laboratorium skrywające tajniki wiedzy. "Festiwal Naukowy " rozwinął skrzydła już po raz czwarty. Celem Festiwalu było zainteresowanie uczniów zjawiskami otaczającego nas świata poprzez zabawę.

Młodych i ciekawych odkrywców nie brakowało. Byli to uczniowie klasy IV. Czwartoklasiści zagwarantowali młodszym i starszym kolegom super zabawę. Mieli oni niebywałą okazję podziwiać "chemiczną galerię zjawisk". Szczególnie interesujące były doświadczenia : kolorowy deszcz, wybielanie coca coli, lewitujące jajko, tęcza w szklance, mini lampa lawa w kubku, znikająca moneta, tańczące rodzynki, magiczna woda i chemiczne jajo.
Wszyscy zaproszeni duzi i mali mogli spróbować robić tęczę oraz bańki mydlane. Niektórzy młodsi koledzy mieli okazję po raz pierwszy przeprowadzić obserwację mikroskopową. Młodzi naukowcy przybrali interesujące nazwy: Aktywni, Nobelki, Sonda, Pomysłowe Dobromirki, Profesorki, Neuronki, Ciekawscy.

Organizatorzy" Festiwalu Naukowego" zaproponowali kreatywne i sposoby rozwijania myślenia i spędzania wolnego czasu. Niech eksperymentowanie będzie alternatywą dla: gier komputerowych, Internetu i portali społecznościowych.

Uczniowie uważają Festiwal za udany. Wiele z tego co widzieliśmy i doświadczyliśmy zapamiętamy na długo. Klasa IV nabrała chęci do dalszego eksperymentowania. Nad całością czuwała nauczycielka przyrody- Jolanta Kochańczyk.

   

Propozycja na ferie

 
                   kliknij TUTAJ

Uśmiechnij się :)))  

a

   

Dla Rodziców  

top220

   

Kartka z kalendarza  

Dzisiaj jest: Wtorek
20 lutego 2018
Imieniny obchodzą
Leon, Ludmiła, Ludomiła
Najważniejsze wydarzenia
 • Wiosenna przerwa świąteczna
  za 37 dni.
 • Egzamin gimnazjalny
  za 57 dni.
 • Wakacje
  za 122 dni.
 •    

  tabliczkaPAH

     

  tabliczkaForma

     

  Tabliczka Ruch