WYSTARTOWALIŚMY PONOWNIE !!!

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU "ANIOŁEK" włącza się w akcję - Kredkobranie - i zaprasza wszystkich chętnych.

ZBIERAMY (do końca września)
➡️ przybory szkolne (zeszyty, piórniki, przybory piśmiennicze itd.)
➡️ materiały plastyczne (kredki, farby, bloki itd....)
➡️ nowe egzemplarze lektur szkolnych.

Kredkobranie to inicjatywa krakowskiej Fundacji Ignatianum oraz Stowarzyszenia „Korzenie”. Celem Kredkobrania, zapoczątkowanego w zeszłym roku, jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Zebrane dary trafią do szkół na Białorusi, Litwie i Ukrainie – głównie szkół polskich oraz placówek, w których uczą się polskie dzieci. Akcja ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z „Macierzy” pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc.

Patronat honorowy nad akcją objął m.in. ks. abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, Piotr Ćwik, Wojewoda Małopolski, Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz ks. prof. dr hab. Józef Bremer SJ, Rektor Akademii Ignatianum w Krakowie.

GORĄCO ZACHĘCAMY DO DZIELENIA SIĘ DOBREM !!!

Konsultacje

konsultacje