„Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”

KREDKOBRANIE ZAKOŃCZONE

 

Szkolne Koło Wolontariatu „ANIOŁEK” informuje o zakończeniu akcji KREDKOBRANIE. Przedsięwzięcie, do którego przystąpiliśmy już po raz drugi, znów zakończone sukcesem. Hojność wszystkich darczyńców zasługuje na uznanie i wielkie podziękowania.

Dobroczynność, czyli czynienie dobrych uczynków, a przy tym wykonywanie ich bezinteresownie, otwieranie się na drugiego człowieka, na jego potrzeby – to bardzo ważne w dzisiejszym świecie.

I choć w szkole dało się słyszeć „A co ja tam, przyniosę jeden zeszyt czy kredki – to pomogę?”  Odpowiedź brzmi: TAK, TAK, TAK.

Kiedy pomagasz innym i mówisz o tym swoim najbliższym, opowiadając jak wielką sprawia Ci to satysfakcję, wywołujesz w nich potrzebę podążania twoimi śladami. W tym momencie właśnie wywołujesz efekt motyla. Sprawiasz, że inni ludzie też chcą pomagać, zaczynają pomagać, podajesz dalej dobrą energię, pomagasz w ten sposób pośrednio też ludziom, którym pomogły osoby zainspirowane Tobą.

Widzisz, jak wiele dobra potrafi ofiarować jedna osoba.