22 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

 

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. W ramach tego wydarzenia klasa VI na lekcjach przyrody zapoznała się z tematyką ekologiczną m.in. o poszanowaniu składników przyrody oraz z tematyką konsumencką. Klasa wykonała plakaty i wystawkę szkolną o poszanowaniu przyrody. A w praktyce? Uczniowie posprzątali teren wokół szkoły. Natomiast dzieci z klas młodszych obejrzały inscenizację w KOK w Kazimierzy Wielkiej pt. „Kochajmy nasz świat”.

Szkoła podstawowa promuje działania na rzecz lokalnego środowiska przyrodniczego przez cały rok. Zbieramy baterie, włączamy się w akcje zbierania makulatury, plastiku i elektrośmieci. Realizacja działań ekologicznych ma na celu utrwalić prawidłowe zachowania proekologiczne wśród dzieci i młodzieży.

   

Uśmiechnij się :)))  

a

   

Konsultacje  

konsultacje

   

tabliczkaPAH

   

tabliczkaForma

   

Tabliczka Ruch