LEKCJA FIZYKI

W KRAKOWSKIM OGRODZIE DOŚWIADCZEŃ


Uczniowie klas IV-VI odwiedzili OGRÓD DOŚWIADCZEŃ im. Stanisława Lema w Krakowie. Przewodnicy oprowadzili dwie grupy uczniów przez wybrane interaktywne stanowiska edukacyjne przybliżające prawa fizyki i świata przyrody. Szczególne zainteresowanie wzbudziły u dzieci kalejdoskop gigant, turbiny wodne, gongi, tarcze obrotowe, równoważnie, dzwony rurowe, telegraf akustyczny, kamienny kamerton, mała karuzela, półkule magdeburskie, kołyska Newtona, wózki na szynach, pętla śmierci, rzeźba, żyroskop, nurek Kartezjusza, wir wodny i inne.
Otwarta przestrzeń i parkowa zieleń były pretekstem do aktywnego wypoczynku. Lekcja w sensorycznym parku doświadczeń spełniła walory edukacyjne i wychowawcze. Uczyła i bawiła. Inspirowała do myślenia. Zdobyte wiedza i umiejętności dowodzą, że wyprawa była wielką przyjemnością.
Uwieńczeniem wycieczki do Krakowa była wizyta w kinie na ciekawym, zabawnym a zarazem trzymającym w napięciu filmie Disneya pt. „Aladyn”.

 

 

   

Uśmiechnij się :)))  

a

   

Konsultacje  

konsultacje

   

tabliczkaPAH

   

tabliczkaForma

   

Tabliczka Ruch