DRODZY RODZICE !

 

Informuję, że oddziały klas I-III w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Ks. Andrzeja Biernackiego w Wielgusie wznawiają funkcjonowanie w formie zajęć opiekuńczo-wychowawczych od 25 maja 2020 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45 – 15.00.

Jednak w organizacji pracy oddziałów klas I-III po dniu 25 maja 2020 r. będą obowiązywać szczególne rozwiązania, m.in. ograniczenia dotyczące liczby uczniów w grupie (max 8 ) oraz powierzchni na 1 dziecko w sali (4 m²). Zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS na 1 ucznia przypada jedna ławka przy zachowaniu odstępu min. 1, 5 m.

Nauczanie zdalne prowadzone jest nadal w dotychczasowej formie i obowiązuje również uczniów, którzy będą uczęszczać na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

W związku z powyższym zobowiązuję Państwa do zapoznania się z Procedurą bezpieczeństwa organizacji zajęć opiekuńczo-wychowawczych czasie pandemii COVID-19 w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Ks. Andrzeja Biernackiego w Wielgusie, z wytycznymi MEN, MZ i GIS oraz, w przypadku decyzji o zgłoszeniu ucznia na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze od 25. 05. 2020, wypełnienie załączników nr 1 i 2 do niniejszej Procedury tj. karty zgłoszenia i oświadczenia.

Procedurę i dokumenty do uzupełnienia można pobrać tutaj:

Procedury bezpieczeństwa organizacji zajęć

Załączniki nr 1 i 2

Dokumenty należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie   do poniedziałku 25. 05. 2020 r. do godz.9.00.

Przypominam również o obowiązku zakrywania, przy pomocy części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki, ust i nosa przez dorosłych oraz dzieci, które ukończyły 4 rok życia w przestrzeni publicznej.

Równocześnie informuję, że dla rodziców dzieci w wieku do 8 roku życia nadal zachowany został dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

Elżbieta Wojtasik

Dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej
im. Ks. Andrzeja Biernackiego w Wielgusie