EKOLOGIA, MY I REGION, W KTÓRYM ŻYJEMY

 

19 czerwca 2020 roku odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego pn. „Ekologia, my i region, w którym żyjemy” – XXIX edycja, zorganizowanego przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach.

Konkurs był długoterminowy i składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na przygotowaniu pracy konkursowej na jeden z czterech podanych przez organizatora tematów. Do tego etapu zostało zgłoszonych 101 prac przygotowanych przez 606 uczniów z terenu całego województwa świętokrzyskiego. Uczennice naszej szkoły z klasy VIa oraz VIb: Nikola Brzostkiewicz, Julia Maderak, Julia Urantówka, Aleksandra Styczeń, Nikol Pluta oraz Anna Orchowicz w formie plakatu naukowego opracowały temat: „Wycieczka do lasu stanowi bogate źródło doznań, działa na wrażliwość i wzbogaca wiedzę – zaproponuj trasę ścieżki dydaktycznej na terenie Nadleśnictwa znajdującego się w Twojej najbliższej okolicy, z której chętnie będą korzystać turyści oraz lokalna społeczność.”

Do finału zakwalifikowało się 15 czteroosobowych zespołów uczniowskich, których prace nadesłane do I etapu, uzyskały najwyższą punktację.

Ze względu na pandemię uczniowie pierwszy raz w historii konkursu pisali finałowy test w formie zdalnej. Każdy z członków 4 – osobowej reprezentacji zespołu odpowiadał pisemnie na 25 zadań z zakresu ochrony środowiska, ochrony przyrody, ekologii oraz wiedzy o parkach narodowych i parkach krajobrazowych. Dodatkową konkurencją było rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt objętych ochroną.

Łączna punktacja po pierwszym i drugim etapie decydowała oz zajętym miejscu. Uczennice naszej szkoły: Nikola Brzostkiewicz, Julia Maderak, Julia Urantówka, Aleksandra Styczeń, Nikol Pluta oraz Anna Orchowicz po dwóch etapach zajęły V miejsce.

GRATULUJEMY!