Jeszcze jeden listopad do okna zapukał
żółtych liści szelestem. I znów nas odszukał.
Nas, zapatrzonych w przeszłość. W dni klęski i chwały,
które nam po przodkach w spuściźnie zostały…

DZIEŃ PATRONA

11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i symbol zwycięstwa. To również rocznica śmierci naszego Patrona – ks. Andrzeja Biernackiego. 10 listopada 2021r w kościele w Gorzkowie odbyła się uroczystość upamiętniająca te wydarzenia - ważne dla naszej społeczności.

Rozpoczęła ją Msza św. pod przewodnictwem proboszcza parafii Gorzków ks. S. Sarka. Następnie wszyscy odśpiewali hymn narodowy, włączając się tym samym do akcji „Szkoła do Hymnu”. Uczniowie zaprezentowali także część artystyczną poświęconą bohaterom i budowniczym naszej wolności a także naszemu Patronowi ks. Andrzejowi Biernackiemu. W wykonaniu chóru szkolnego można było usłyszeć wiązankę piosenek żołnierskich a także nastrojowe utwory : „Sutannę” czy „Walc o życiu”.

Zwieńczeniem święta było złożenie kwiatów na grobie ks. Andrzeja Biernackiego, zapalenie symbolicznych zniczy oraz wspólna modlitwa.