SPORT KLUBY

 

SSP w Wielgusie uczestniczy już II edycji programu WF z AWF – Aktywny powrót do szkoły, to inicjatywa przygotowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Akademiami Wychowania Fizycznego.

W ramach programu w szkole działają Sport Kluby, gdzie prowadzone są dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów. Celem Sport Klubów jest poprawa oraz monitorowanie stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży, oraz wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej.

Wszyscy uczestnicy Sport Klubów, zarówno dzieci z klas młodszych ( klas I - III) , jak i starszych, bardzo chętnie uczestniczą w ćwiczeniach sportowych. Pod troskliwą opieką nauczycieli wychowania fizycznego, mogą rozwijać swoje zainteresowania, sprawności i umiejętności sportowe.

Klasy młodsze najchętniej biorą udział w zabawach sportowych z użyciem: woreczków, piłek, ringo, skakanek, oraz sztafetach czy torach przeszkód. Starsi wolą trenować gry zespołowe, typu: piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka, tenis stołowy, tenis ziemny, badminton …

Wszystkim uczestnikom Sport Klubów życzymy wspaniałych osiągnięć sportowych.