DZIEŃ NAUCZYCIELA

Z okazji Dnia Nauczyciela
życzymy takich myśli i marzeń,
które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości,
aby służba dzieciom
- tym starszym i tym młodszym -
zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu”- myśl tę wypowiedziała Eliza Orzeszkowa , a ponieważ jest jak najbardziej aktualna, zasługuje dziś na przypomnienie.

14 października 1773 roku Sejm Rzeczpospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej-pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako Dzień Nauczyciela.

Z tej okazji pragniemy Dyrekcji, wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom złożyć najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień, satysfakcji z pracy i spełnienia marzeń. Życzymy także dużo dobroci od ludzi, pogody ducha i radości z życia.

Z okazji dzisiejszego święta przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz chór szkolny przygotowali program artystyczny aby podziękować wszystkim Pracownikom.