ŚLUBOWANIA NADSZEDŁ CZAS…


W dniu 13 października 2020r w Samorządowej Szkole Podstawowej im ks. Andrzeja Biernackiego w Wielgusie odbyło się ślubowanie klasy pierwszej.

Uroczystość ta miała skromną widownie ze względu na czas pandemii, odbyła się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i zachowaniem środków ostrożności.

Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu szkoły i małego człowieka. Dzieciaki, które niedawno bawiły się klockami w dniu dzisiejszym stały się prawdziwymi uczniami.

Podczas prezentacji pięknego tańca ,,Polonez ”,w recytacji wierszy i w śpiewie udowodnili, że dużo wiedzą o swojej Ojczyźnie - Polsce, o bezpieczeństwie, o nauce, i są gotowi i godni do przejścia w świat nauki i pierwszych obowiązków.

Oficjalnie wszem i wobec ogłoszono, że dwudziestu uczniów przyjęto w poczet uczniów naszej szkoły.

Po pasowaniu na uczniów, Pani Dyrektor wręczyła każdemu legitymację i kolorowe długopisy, zaś słodkościami obdarował uczniów Pan Wiceburmistrz. Nagród nie było końca, rodzice wręczyli rożki słodkości, dyplomy i medale pierwszaka. Na koniec słodkie babeczki, soki i owoce dopełniły całą uroczystość.