17 II - DZIEŃ KOTA


„Bywam czarny, szary, bury… Wydeptuję własne ścieżki. Na mój widok - myk do dziury. Wszystkie przerażone myszki.”
17 lutego po raz pierwszy przedszkolaki z grupy ,,Żabki” wraz z wychowawczynią M. Szczerba obchodziły nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Wszystkie dzieciaki upodobniły się do czworonożnych przyjaciół. Dzieci poznały budowę kota, rasy kotów, obyczaje, warunki życia, sposób pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Odgadywały także kocich bohaterów bajek. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: picie mleka z miseczki, toczenie kłębka wełny, koci spacerek, łapanie mysz. Na koniec dzieci w formie plastycznej przedstawiły swojego kotka. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.