POWITANIE WIOSNY


,,Przyszła wiosna piękna i radosna.
Przyszła wiosna, kwiaty nam przyniosła.
Ptaki ćwierkają, gniazda szukają.
Wiosna, wiosna już!”

22 marca dzieci z grup przedszkolnych przy SSP Wielgus powitały nową porę roku - ,,Wiosnę”. Tego dnia w naszym przedszkolu od samego rana było gwarno i wesoło, wszystkie przedszkolaki przybyły do przedszkola ubrane barwnie i kolorowo. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny, śpiewały piosenki, recytowały wiersze dla Pani Wiosny, tańczyły w rytm wiosennej muzyki. Przedszkolaki uczestniczyły także w konkursach związanych z nadejściem wiosny. Na koniec wiosennej uroczystości

przedszkolaki przemaszerowały barwnym pochodem korytarzami szkoły prezentując wiosenne nakrycia głowy, wyrażając w ten sposób radość z przyjścia nowej pory roku. Mamy nadzieję, że wiosna zagości u nas już na dobre.