W PACANOWIE....

 

Dnia 21 czerwca 2021 roku klasa 2A i 2B odbyły wycieczkę do Pacanowa. Dla klasy 2A była to zaległa wycieczka z akcji „Pierwszaki”, która nie odbyła się wcześniej z powodu pandemii. Na początku dzieci zwiedzały Europejskie Centrum Bajki. Przeniosły się w świat bohaterów znanych i nieznanych bajek. Następnie zwiedziły piękny ogród. Podczas warsztatów „Wybuchowa nauka” dzieci dowiedziały się co to jest ciekły azot, zobaczyły jak działa, do czego może służyć i jak się zachowywać mając go w pobliżu. Na zakończenie otrzymały lody własnoręcznie wyprodukowane przy wykorzystaniu ciekłego azotu. Dowiedziały się jak bardzo jest niebezpieczny a zarazem pożyteczny. Można używać go w kuchni molekularnej. Zadowoleni, pełni wraże wrócili do domu.
Opiekunowie wycieczki to: Janina Musiał, Bożena Lubera, Jolanta Krupa i Danuta Kołacz.