ŚWIĘTO ZIEMNIAKA


Już tradycją naszej szkoły stało się ,,Święto Pieczonego Ziemniaka”.
Tydzień wcześniej ogłoszono termin tego święta oraz przekazano prośbę, żeby każdy uczeń przyniósł sobie ziemniaki. Przyniesione ziemniaki zostaną upieczone w ognisku, gdyż tylko takie ziemniaki mają niepowtarzalny smak i zapach, który zostaje w pamięci na zawsze.
Tegoroczne święta ziemniaka odbyło się 27 września. W tym święcie udział wzięli przedszkolaki i uczniowie klas I-III.
W czasie, gdy ognisko się paliło i piekły w nim ziemniaki pod kontrolą pana Marka, dzieciaki zebrały się na boisku szkolnym by uczestniczyć w zabawach z ziemniakiem w roli głównej. Po krótkiej informacji o ziemniaku, jego zastosowaniu w naszym codziennym życiu i poznaniu jego nazw w różnych regionach naszego kraju przeszliśmy do integracyjnych zabaw na świeżym powietrzu. Najpierw odbyła się zabawa ,,Sadzenie ziemniaków”, następnie skoki w workach i na koniec zabawa ,,Taczki”. Doping i radość była wielka, każdy chciał wykonać zadanie poprawnie i z wielkim zaangażowaniem. Wszyscy otrzymali gromkie brawa. Po skończonej zabawie nadszedł czas na pieczonego ziemniaka. Nadszedł wreszcie moment smakowania tego przysmaku, każdy wyciągał dłoń po cieplutkiego ziemniaczka, niektórzy jedli go po raz pierwszy. Najlepiej smakował z odrobiną soli –po prostu pychota! Pogoda nam dopisała, co sprawiło wszystkim ogromną radość.