WYCIECZKA DO KRAKOWA


W dniu 6 października 2021r klasy II-III uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Krakowa. Głównym celem była integracja uczniów.

Pierwszym punktem wycieczki było oglądanie w Multikinie filmu ,,Lassie wróć”. Film opowiadał historię nierozerwalnej przyjaźni chłopca z psem. Widać było wzruszenie i łzy na buziach dzieciaków, piękna lekcja do przemyślenia.

Drugim punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Wizyta w muzeum podzielona była na trzy zajęcia podczas których uczniowie poznawali: Sekrety Kazimierza, wystawę ,,Więcej światła” i ,,Strefę Kreatywności”. Zajęcia Sekrety Kazimierza były pięknymi warsztatami, w których uczniowie zostali zapoznani z legendą dzielnicy Kazimierz i znajdującymi się tam ważnymi miejscami i budowlami. Warsztaty były bardzo kreatywne, gdyż uczniowie musieli na mapkach Krakowa odnaleźć wyznaczone miejsca, o których opowiadała Pani przewodnik. Drugim zajęciem pobytu w muzeum była wystawa interaktywna ,,Więcej światła”, uczniowie mogli poznać różne sposoby oświetlenia oraz sposoby wytwarzania światła. Trzecim zajęciem była ,,Strefa kreatywności”, w której dzieciaki wykazywały się w ciągłym ruchu umiejętnościami, kreatywnością, pomysłowością i pracą w zespole budując z klocków o dużych rozmiarach ,,Miasto przyszłości”.

Wycieczka była udana i dzieciaki już pytają kiedy następna!