ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

 

W dniu 13 października o godz.10 w Szkole Podstawowej im. Ks. Andrzeja Biernackiego w Wielgusie odbyło się uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów. Głównym celem uroczystości było włączenie 27 uczniów klas pierwszych do społeczności uczniowskiej.

Na uroczystości byli obecni zaproszeni goście, reprezentujący miasto i gminę w Kazimierzy Wielkiej: wiceburmistrz Łukasz Maderak i dyrektor Zespołu Marta Dziula oraz ksiądz dziekan parafii Gorzków - Sławomir Sarek. Oczywiście na uroczystości pojawili się również dyrektor szkoły - Elżbieta Wojtasik, wicedyrektor - Andrzej Kuliś, przedszkolaki, uczniowie klasy drugiej i trzecich z wychowawcami oraz rodzice.

Pierwszoklasiści swój występ zaczęli Polonezem. Pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Z dumą powtarzali tekst ,,Katechizmu polskiego dziecka" W. Bełzy oraz tekst ślubowania. Po części artystycznej nastąpił moment pasowania na ucznia, którego dokonała Pani Dyrektor - Elżbieta Wojtasik specjalnie na tę okazję przygotowanym ołówkiem. Po części oficjalnej był czas na składanie życzeń, podziękowania, wspólne zdjęcia oraz wręczanie upominków pierwszakom. Na zakończenie dzieciaki udały się na poczęstunek przygotowany w sali gimnastycznej przez rodziców. Wszyscy miło spędzili czas, a pierwszoklasistom ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci.