DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

 

Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu. Nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię, uczą przewidywania, podejmowania decyzji, zasad fair play oraz właściwego funkcjonowania w grupie. Mimo, że Dzień Gier Planszowych przypada na 10 października to uczniowie klas IA i IB obchodzili ten dzień w dniu dzisiejszym. Tego dnia uczniowie mogli przynieść z domu swoją ulubioną grę planszową. Podczas wybranych lekcji oraz przerw, każdy mógł zaprezentować swoją grę i zagrać w nią z kolegami w klasie. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się nie tylko różnego rodzaju gry planszowe, ale także memory, domino, bierki, warcaby i szachy. Rozgrywki odbywały się w zabawowej i twórczej atmosferze. Były świetną rozrywką i elementem integrującym zespoły klasowe. Uczniowie pomysłowo opracowali grę z wykorzystaniem kółek serso, samodzielnie wykonanej kostki do gry, zaś pionkami byli oni sami. To był przyjemny, radosny dzień, podczas którego uczniowie przekonali się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu.