DZIEŃ KOLORU POMARAŃCZOWEGO


Jesiennym kolorem, który dominował w środę 27 października w grupie ,,Biedronek’’ i ,,Motylków’’ był kolor pomarańczowy. Wszystko tego dnia zabarwione było na pomarańczowo: stroje dzieci, wystrój sali, każde dziecko przyniosło ze sobą ulubioną zabawkę w tym kolorze. Prowadzone w tym dniu zabawy miały na celu rozwijanie aktywności dzieci, wyobraźni, a także propagowanie zdrowego sposobu odżywiania się.

Dzieci zainspirowane nowym kolorem szukały go w sali zbierając wszystkie pomarańczowe zabawki i przedmioty. Dowiedziały się jak z kolorów podstawowych utworzyć kolor pomarańczowy, barwiły bibułą wodę na pomarańczowo tworząc ,,pomarańczowy sok”. Przedszkolaki miały okazję skosztować jak smakuje kolor pomarańczowy ukryty w owocach i warzywach. Oczywiście nie zabrakło zabaw z pomarańczowymi balonami i zabaw ruchowych z dynią i marchewką. Na koniec dzieci wykleiły bibułą dynię.

Ten dzień był inny od wszystkich, bo … POMARAŃCZOWY!!!