MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

 

8 listopada w naszym przedszkolu panowała iście bajkowa atmosfera, a to za sprawą obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola przebrane za wybraną przez siebie postać z bajki i wzięły udział we wspólnej zabawie. W trakcie zajęć przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek: rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki, układały „bajkowe puzzle”. Zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły zabawy zręcznościowe- celowanie papierowymi kulkami do postaci Baby Jagi, oddzielanie grochu od fasoli, odmrożenie pokrytych lodem bajkowych obrazków. We wszystkich grupach przedszkolaki wspaniale się bawiły. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło im dużo radości.