WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ


29 listopada duże, małe, puchate, kolorowe i mięciutkie pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. W tym dniu przedszkolaki uczestniczyły w obchodach ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA. Mimo coraz atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija i dlatego każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. W czasie zajęć maluchy poznały historię pluszowego misia oglądając film ,,Karolek i Dzień Pluszowego Misia”, recytowały wiersze o misiach, rozwiązywały zagadki, układały misiowe puzzle i bawiły się przy piosenkach ,,Jadą, jadą misie”, ,,Pluszowy miś”. Nie zabrakło też konkursów, zabaw ruchowych, samodzielnie złowionego ,,słodkiego co nieco” oraz degustacji miodu. Na koniec przedszkolaki wykonały prace plastyczne: misia z jabłek i chrupek kukurydzianych oraz ułożyły misia z wyciętych kółek.
Ten dzień był pełen uśmiechu i wesołej wspólnej zabawy.