SZKOLNY PRZEGLĄD PIEŚNI MARYJNEJ

„IDZIEMY Z TOBĄ MATKO”


18 maja miał miejsce w naszej szkole przegląd piosenki o Matce Bożej. Do prezentacji umiejętności wokalnych, propagowania muzyki chrześcijańskiej oraz świadectwa wiary przystąpiło dziesięcioro uczestników. Byli to uczniowie zarówno z klas najmłodszych, jak również starszych.

W repertuarze znalazły się popularne piosenki: ,,Czarna Madonno’’, ,,Chwalcie łąki umajone’’, ,,Była cicha i piękna jak wiosna”, ,,Wśród tylu dróg’, ,,Po górach dolinach’’. Nie zabrakło oczywiście współczesnych propozycji ,,Maryjo ukryj mnie’’ oraz ,,Kim jest Ta.

Jury, mając na względzie dobór repertuaru, poziom wykonawczy, interpretacje piosenki oraz ogólny wyraz artystyczny przyznało:
🥇 I miejsce - Kamili Polak oraz Weronice Bujak - uczennicom klasy V za wykonanie piosenki ,,Kim jest Ta?”.
🥈 II miejsce - Filipowi Tomczykowi – uczniowi klasy II za śpiew pieśni ,,Wśród tylu dróg”.
🥉 III miejsce - Mai Gorgoń i Roksanie Cieśli - uczennicom klasy V za wykonanie pieśni ,,Wśród tylu dróg”.
🏅 WyróżnienieKrystianowi Bujakowi - z grupy sześciolatków za śpiew piosenki ,,Maryjo ukryj mnie”.

Wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się 1 czerwca w Dzień Dziecka.

Serdecznie dziękujemy naszym szkolnym artystom, za piękny i wzruszający śpiew oraz świadectwo wiary.