MIEDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

 

15 września 2022r. uczniowie klasy 2B świętowali ,,Dzień Kropki”. Tego dnia kropki niemal nas opanowały! Były wszędzie: na naszych ubraniach, na szafkach, na tablicy, na ławkach, w zadaniach, ćwiczeniach, zabawach ruchowych i zajęciach plastycznych.

Na początku zajęć uczniowie obejrzeli film o Vasthi, od której wszystko się zaczęło. Dzieci zgodnie stwierdziły, że najważniejsze to uwierzyć w siebie, bo w każdym z nich drzemią ukryte talenty. Uczniowie pracowali nad tekstem z lukami, który należało uzupełnić poprzez wstawienie odpowiedniego znaku interpunkcyjnego. Innym zadaniem było rozwiązanie zadań matematycznych związanych z kropkami. Największą frajdę sprawiły ćwiczenia ruchowo-sportowe z wykorzystaniem krążków, kółek serso, ringo oraz piłek. Na zakończenie dzieci z zaangażowaniem wykonywały prace plastyczną z wykorzystaniem różnej wielkości i kolorów kropek.

Podsumowując całodzienne zajęcia, dzieci zrozumiały, że „taka kropka takie nic, a potrzebna jest na świecie”.

Grupy przedszkolne również celebrowały ten dzień, biorąc udział w przeróżnych grach i zabawach, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i pozwalają wspólnie się pobawić.