ŚWIĘTO ZIEMNIAKA


Tradycją naszej szkoły stało się ,,Święto Ziemniaka”. Już po wykopkach, więc czas na wspólną zabawę z ziemniakiem w roli głównej.

Tydzień wcześniej ogłoszono wykonanie pracy plastycznej pt.,,Zwierzaczek- Ziemniaczek”. Przyniesione prace ozdabiają nasz hol szkolny i wprowadzają nas w jesienny nastrój. Każdy uczestnik za wykonaną pracę otrzymał słodkości.

Tegoroczne święto ziemniaka odbyło się 10 października. W tym święcie udział wzięli uczniowie klas I-III.

Miejscem naszych zabaw było boisko szkolne, na którym dzieciaki zebrały się by uczestniczyć w grach i w zabawach z ziemniakiem w roli głównej. Po krótkiej informacji o ziemniaku, jego pochodzeniu i zastosowaniu w naszym codziennym życiu przeszliśmy do integracyjnych zabaw na świeżym powietrzu. Najpierw odbyła się zabawa ,,Sadzenie ziemniaków”, następnie skoki w workach, zabawa ,,Taczki” oraz przeciąganie liny. Doping i radość była wielka, każdy chciał wykonać zadanie poprawnie i z wielkim zaangażowaniem. Wszyscy otrzymali gromkie brawa. Po skończonej zabawie nadszedł czas na pieczonego ziemniaka. Panie z naszej stołówki upiekły nam pyszne ziemniaki, więc nadszedł wreszcie moment smakowania tego niezwykłego przysmaku, każdy wyciągał ręce by dostać pierwszy. Smakowały bardzo, wszyscy podchodzili po dokładkę– pychota!

Pogoda była wymarzona, co sprawiło wszystkim ogromną radość.