PYZA NA POLSKICH DRÓŻKACH

 

18 października klasy IIA, IIB i III udały się na wycieczkę do Teatru Ludowego w Krakowie, na spektakl pt. „Pyza na polskich dróżkach”. Twórcy przedstawienia zadbali o to, by żaden widz – dziecko czy dorosły – się nie nudził. Wszyscy wraz z rezolutną Pyzą wędrowali po Polsce, zwiedzali miasta i regiony, poznawali ich historię, zwyczaje, tańce, zachwycali się pięknem przyrody ojczystej.

Barwne widowisko przygotowane z wielką dbałością o kostiumy, ruch sceniczny, wizualizacje, pełne ekspresji, tańca i ludowych piosenek zainteresowało publiczność. Dzieci reagowały żywiołowo, śpiewały z aktorami znane wszystkim utwory, np.: „Zasiali górale”, „Płynie Wisła, płynie”, „Nasz Lajkonik”. Była to już nasza kolejna wspólna wizyta w teatrze, a następna to już w grudniu.

Uczniowie bardzo zadowoleni z tego wyjazdu, wrócili pełni wspaniałych wrażeń.