ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

 

20 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klasy I. W obecności Burmistrza MiG p. Adama Bodziocha, jego zastępcy p.Łukasza Maderaka, dyrekcji szkoły, rodziców i całej społeczności szkolnej, uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Następnie p. Dyrektor dokonała symbolicznego aktu pasowania na uczniów, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Uczniowie pięknie zaprezentowali się w części artystycznej, na którą złożyły się wiersze, piosenki, a także taniec polonez. Z rąk zaproszonych gości otrzymały upominki, pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.

Po skończonej akademii nasi bohaterowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez swoich rodziców.

Pierwszoklasistom życzymy dużo uśmiechu i samych szóstek!