II ŚWIĘTOKRZYSKA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

 

Już po raz drugi przedszkolaki uczestniczyły w Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka organizowanej przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Celem olimpiady jest propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej, a także umiejętności współpracy w zespole.

8 listopada 2022 r. w Kazimierskim Ośrodku Sportowym odbył się etap gminny. Otwarcia olimpiady dokonała pani wizytator Elżbieta Szczęsna-Kusak. Po powitaniu uczestników i prezentacji drużyn, przedszkolaki przystąpiły do sportowej rywalizacji. Mali olimpijczycy wystartowali w 4 konkurencjach.

Emocje były ogromne. Sportowe rozgrywki dały wiele radości dzieciom, które z wielkim zaangażowaniem brały udział w rywalizacji.

Na zakończenie sportowych zmagań drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Nasza drużyna zajęła II miejsce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.