MAMY SZKOLNĄ MISTRZYNIĘ

IDIOMÓW ANGIELSKICH !!!


Zdjęcie Oli StyczeńIdiomy to wyrażenia językowe, których nie można dosłownie tłumaczyć na inny język. Najczęściej są to wyrażenia kilkuwyrazowe, a znaczenie pojedynczych słów wchodzących w skład idiomów jest inne niż całości.
Podczas nauki języka obcego idiomy to ta jego część, którą trzeba po prostu „wykuć na blachę”, ale to również rewelacyjny sposób na naukę na wesoło… Próby dosłownego tłumaczenia tych specyficznych wyrażeń językowych często

wywołują sporo śmiechu! (Thank you from the mountain - dziękuję z góry)

 

..... dlatego właśnie, nauczycielka języka angielskiego zorganizowała konkurs-wyzwanie "A picture is worth more than a thousand words" jeszcze w grudniu 2019 roku. Głównym celem uczniowskiego wyzwania było zapoznanie się z popularnymi idiomami angielskimi, a co za tym idzie, rozwijanie i doskonalenie umiejętności językowych.

Zadanie-wyzwanie polegało na przedstawieniu idiomu (jednego na tydzień) w formie obrazka (dowolną techniką), który ma ułatwić jego zapamiętanie. Cały tydzień uczniowie klas III-VIII oddawali głosy na najlepszy (ich zdaniem) obrazek. A zatem, w każdy poniedziałek, mieliśmy jednego zwycięzcę – zwycięzcę tygodnia. Tytuł ten otrzymały:
Wiktoria Banach, Oliwia Nowak, Katarzyna Stachura i czterokrotnie - Aleksandra Styczeń z kl. VIB - dzisiaj to już VIIB. Zgodnie z regulaminem - to Ola właśnie została zwyciężczynią wyzwania-konkursu. Jednak, ze względu na pandemię koronawirusa, zabawa została przerwana, a Ola nie została nagrodzona.
..... ale, jak to mówią, „Co się odwlecze, to nie uciecze” dziś nadrabiamy zaległości i nagradzamy Olę.

GRATULUJEMY !!!!