FOCUS ON THE USA

 

Przez cztery ostatnie miesiące troje uczniów naszej szkoły:
🔹 Maciej Zdunek – kl. VIII
🔹 Aleksandra Maj – kl. VIII
🔹 Nikola Brzostkiewicz – kl. VIIA


przygotowywało się do konkursu - FOCUS ON THE USA - organizowanego przez PSP w Zbludowicach w partnerstwie z Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Konkurs był organizowany dla uczniów z woj. świętokrzyskiego, a jego głównym celem było rozbudzanie zainteresowań kulturą, historią i geografią Stanów Zjednoczonych oraz językiem angielskim.

Temat przewodni tegorocznej edycji Konkursu brzmiał ART - NATURAL AND MAN-MADE i koncentrował się na szeroko pojętej koncepcji sztuki będącej dziełem natury i wytworem rąk ludzkich.

Nasi uczniowie pomyślnie przeszli przez etap I i II i reprezentowali swoją szkołę w eliminacjach finałowych. Etap III to Wielki Finał z Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie, który został przeprowadzony w formie turnieju drużyn w drugiej połowie marca 2021 r. na platformie ZOOM.

Podsumowanie III edycji konkursu nastąpiło podczas uroczystej wirtualnej gali, na której spotkali się wszyscy uczestnicy Konkursu, ich opiekunowie, organizatorzy Konkursu i zaproszeni goście.

I chociaż WSPANIAŁA TRÓJKA nie została laureatem, należą im się słowa uznania za ich determinację, wytrwałość i wolę walki w tak trudnym czasie pandemii i przedłużającej się izolacji.

BRAWA DLA NICH 👏👏👏👏