WYCIECZKA DO KRYNICY-ZDRÓJ I CIĘŻKOWIC

 

8 czerwca 2021 r., młodzież z klas IV –VIII, uczestniczyła w wycieczce krajoznawczej do Krynicy - Zdrój i Ciężkowic.
Pogoda nam dopisywała. W Krynicy – Zdrój, uczniowie wyjechali kolejką linową na szczyt pasma górskiego. Niecodzienna podróż wzbudziła wiele emocji, zwłaszcza u osób z lękiem wysokości. Następnie grupa odbyła niezapomniany spacer ponad kilometrową ścieżką przyrodniczo - edukacyjną, w tzw. koronach drzew. Ze szczytu 49,5 metrowej, wieży widokowej (wysokość 17 piętrowego wieżowca) o wyjątkowej, drewnianej konstrukcji, młodzież podziwiała okoliczny krajobraz Beskidu Sądeckiego. Wszyscy uczestnicy zostali zapoznani przez przewodnika z historią tego miejsca, mogli posłuchać szumu lasu, śpiewu ptaków, po prostu zrelaksować się. Następnie grupa udała się do Ciężkowic, gdzie uczniowie przeszli szlakiem edukacyjno - turystycznym rezerwatu Skamieniałe Miasto. W czasie wędrówki poznali miejscowe legendy związane z tym miejscem, ciekawe skamieniałości tj. Ratusz, Czarownica, Borsuk czy Orzeł oraz zagrożone gatunki roślin i zwierząt, m. in. rzadkie gatunki nietoperzy. Po długiej wędrówce wycieczkowicze zjedli posiłek, kupili pamiątki i pełni niezapomnianych wrażeń, szczęśliwi, wrócili do domu.