OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TWÓRCZOŚCI MARYJNEJ

SANCTA MARIA

29 maja w Auli Papieskiej na Jasnej Górze odbyła się Gala Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Maryjnej SANCTA MARIA.

W festiwalu wzięło udział 896 uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym dzieci i młodzież z Ukrainy. W ramach festiwalu odbyły się konkursy: literacki, plastyczny i muzyczny.

Festiwal Twórczości Maryjnej „Sancta Maria” honorowym patronatem objęli: abp Wacław Depo – metropolita częstochowski, o. Samuel Pacholski – przeor klasztoru Ojców Paulinów na Jasnej Górze i o. Nikodem Kilnar – krajowy duszpasterz muzyków kościelnych.

W Gali wzięła udział nasza uczennica Weronika Bujak z klasy V, która została laureatką konkursu plastycznego ,,Kapliczki i krzyże przydrożne – bliskie naszemu sercu” zajmując III miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.