18 URODZINY

PRZYSTĄPIENIA POLSKI DO UNII EUROPEJSKIEJ

 

Dnia 14 czerwca 2022 r., świętowaliśmy 18 urodziny przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, udziałem w uroczystej gali, debacie oraz powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Organizatorem spotkania był Klub Europejski „Kuźnica” w Kazimierzy Wielkiej oraz Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach, pod honorowym patronatem Europosła – Adama Jarubasa, Europe Direct Kielce oraz Starostwa Powiatu Kazimierskiego.

Celem spotkania była popularyzacja wiedzy o Europie i Unii Europejskiej oraz uświadomienia młodzieży znaczenia UE jako organizacji międzynarodowej, która osiągnęła wiele sukcesów i przyniosła korzyści mieszkańcom Europy i całego świata. Zapewnia nam stabilność, bezpieczeństwo i wspiera rozwój państw członkowskich, a obecność Polski w UE jest bardzo ważna.

W czasie uroczystości zgromadzona młodzież z licznych szkół oraz zaproszeni goście, mogli wysłuchać pouczających, inspirujących przemówień m. in. na temat funkcjonowania UE, planów na kolejne lata członkostwa Polski w UE, zapoznać się z inwestycjami na terenie gminy i powiatu, które powstały dzięki środkom unijnym.

Nasze uczennice: Nikola Brzostkiewicz, Julia Maderak, Amelia Maj, wspaniale się zaprezentowały, zdobywając I miejsce w konkursie wiedzowym, puchar, liczne nagrody i gratulacje.

Na koniec spotkania wszyscy mogli skosztować urodzinowego tortu oraz potraw regionalnych, związanych z krajami członkowskimi UE.